HAKKIMIZDA


PROTEKS BİLGİ TEKNOJİLERİ LTD. ŞTİ., 1996 yılında kurulmuştur. Firmanın kuruluş amacı Bilgi İşlem, Telekominikasyon , Güvenlik Kamera Sistemleri ve otomasyon sistemlerinin kurulması, denetlenmesi ve bu sistemler ile ilgili eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin yürütülmesidir. Misyonumuz; bilgi işlem sektöründe yüksek kaliteli ürün ve hizmetleri sağlamak ve en üst seviyede müşteri memnuniyetini hedefleyen ileri teknoloji çözümleri geliştirmek ve sunmaktır. Vizyonumuz; bilgi işlem danışmanlığı alanında deneyime ve bilgiye dayalı yüksek teknoloji çözümleri sunan, sürekli gelişen ve yenilikleri takip eden, profesyonel altyapıya sahip bir şirket olmaktır.


Geride bıraktığımız 2009 yılı süresince daha çok network sistemleri ve telekominikasyon teknolojileri ile ilgili sistemlerin kurulması, ölçeklendirilmesi, projenlendirilmesi ile sürdürülmesi alanlarında danışmanlık , satıs , montaj ve satış sonrası destek hizmetleri verilmiştir. Gerek kamu ve gerekse büyük çaplı entegratörler ile alt yüklenici olarak HA cluster mimarisi altında çalışan sistemler, AB ve Dünya bankası fonlarından desteklenen büyük çaplı projelerde danışmanlık faaliyetleri sürdürülmüştür. Ayrıca firmamız bünyesinde bulunan CISCO , HP, network aktif cihaz partnerlikleri , AMP, NEXSANS network pasif ürün partnerlikleri ile gerek Türkiye içerisinde gerekse çeşitli dünya çografyalarında misyonuna uygun projeler tamamlamıştır. PROTEKS her biri kendi alanlarında deneyimli ve sertifikalı uzman kadrosu ve verimli iş planlama yapısıyla gerçekleştirdiği projelerle sürekli ilerleme sağlamış ve oluşturduğu teknik altyapı ile gelişmeye açık ve sistemli büyüyen bir organizasyon haline gelmiştir.


ÖRNEK PROJELERİMİZ & REFERANSLARIMIZ DÜNYA BARIŞ PİRAMİDİ Astana / KAZAKISTAN Kafkasların en büyük çok amaçlı salonu olan piramit mimarisi ile yapılan cam bina aynı zamanda 2009 yılında dünya liderlerini dinlerin buluşması toplantısında ağırlamıştır. RİXOS HOTELS /almaty / KAZAKISTAN 5* 256 oda olan otel network altyapısı her odada internet , ıp tv, roms control teknojilerini max. güvenlik ve hızda müsterilerine sunmaktadır. PARK WİEV TOWER 21 katlı olan bina Kafkasların en büyük finans merkezi ve banka olarak tüm teknojinin max hız ve hibrit olarak dizayn edildiği bir projedir. LİBERTAS HOTELS / CROATİA EL NASR HOTEL / TRAPOLİ / LİBYA otelin data network , sistemi gerek güvenlik gerekse teknolijik gereksimlere cevap verecek ve her türlü konferens ve toplantılarda gerekli homejen ve hıbrit yapıyı sağlayacak düzeydedir. KAYA GRUP HOTELS / TÜRKİYE grubun İzmir , İstanbul , Bolu, Antalya toplamda 6 adet 5* standartlarında oteli bulunmakta ve bu tesisilerin tüm network ve yapısal kablolamama uygulamaları yapılmıştır. RİXOS GRUP HOTELS /TÜRKİYE RİXOS HOTEL PREMIUM BELEK RİXOS HOTEL LARES KUNDU RİXOS HOTEL BODRUM RİXOS HOTEL MERKEZ Ofis Antalya grubun yukarda belirtilen tesislerinin data network , internet uygulama , yapısal kablolama ve omurgalarını merkez ofis data center planlaması satış ve uygulaması tamamlanmış olup teknik destek hizmetleri sürdürülmeye devam etmektedir.