Yangın Algılama Çözümlerimiz

Bina ve endüstriyel yapıların, yangına karşı korunmasında, ilk ve en önemli sistemlerden biri yangın algılama sistemleridir. Yangın algılama sistemleri, saha elemanlarının yangını en erken seviyede algılayıp ihbar vermesi vasıtası ile yangına çabuk müdahale imkanı sağlar, mal ve can güvenliğini arttırır.

Proteks

Her saniye çok önemli

Hiç yaşanmasını dilemeyiz, fakat yangına müdahalede her saniye çok önemlidir. Bu sebeple Yangın Algılama Sistemleri kaliteden ödün verilmeyecek bir yatırımdır
Proteks

Ücretsiz Fizibilite

Proteks bilgi ve tecrübesi ile mevcut veya yeni kurulacak olan Yangın Algılama Sisteminizi ücretsiz olarak projelendirsin.
Proteks

100.000+ Kurulum

Proteks; bugüne kadar 100.000 adetten fazla son teknoloji yangın detektörü kurulumu gerçekleştirmiştir.

Mimari proje üzerinde yangını saptamak için uygun yangın algılayıcılar standardın ön gördüğü tipte ve ölçüde projelendirilir.

Ardından yangını binada bulunan insanların erken fark etmesi ve genel uyarıya dönüştürmesi amacıyla elle ihbar cihazları yine standardın ön gördüğü ölçülerde projelendirilir.

Yangın uyarısını binada bulunanlara iletmek için sesli ve ışıklı uyarı cihazları projelendirilir.

Binaya ilişkin yangın senaryosunun gereklerini ve binadaki mekanik ve elektrik tesisatlar ile uyumu sağlayacak, kontrol ve izleme noktaları belirlenir, bu noktalara hükmedecek gerekli cihazlar projelendirilir.

Yangın algılama ve uyarma sistemini yönetecek santral yeri belirlenir. Bu santral ile yukarıdaki aşamalarda belirlenen uç birimler arası kablo çevrimleri ve hatları projelendirilir. Kablo çevrimleri projelendirilirken bir çevrimdeki cihaz sayısı, bu cihazların çekecekleri akım değerlerine göre gerilim düşümü ve kablo kesiti hesapları yapılır.

Yangın algılama ve uyarma sisteminin yangın senaryosu gereklerini ve binadaki mekanik ve elektrik tesisatlar ile uyumu sağlayacak proje gerçekleştirilir.

DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTİYORUM ( ÜCRETSİZ )